Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
JAGIELLONCZYK

Sceny z "Czasu honoru" - Powstanie

47 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy oglądaliście kiedykolwiek "Czas honoru", ale polecam dla każdego. Serial wojenny, składa się z VII serii (każda seria ma po 11-12 odcinków).

 

Kilka ciekawych scen, które warto zobaczyć.

 

... aż łezka w oku się kręci...

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Sam nw ale jak widzę że leci to odrazu siadam i oglądam :D

Trudno się nie raz połapać o co chodzi bo opuszczam nie które odcinki :/

Serial który oglądam to 'Ranczo' - wszystkie odcinki na pamięć znam ^^ i tez polecam oglądać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas Honoru <3 Szkoda, że nie będzie kolejnej serii tylko jakieś morowe panny ;/ Uwielbiam ten serial, znam na pamięć i oglądałem od początku do końca chyba z 4 razy wszystkie serie. Trochę głupio skończyło się jak odbili tą Rudą i potem Jeleń się poddał... Mogliby chociaż jedną serię zrobić i pokazać choćby ten koniec, ale żeby było wiadomo jak to się skończyło.

 

Czas Honoru świetnie przedstawia realia tamtych czasów. Jak ktoś zna stronę gdzie można wszystko ładnie pobrać to proszę podać tutaj albo na priv. :)



Jeszcze kilka scen z "Powstania" ode mnie :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Czas Honoru <3 Szkoda, że nie będzie kolejnej serii tylko jakieś morowe panny ;/ Uwielbiam ten serial, znam na pamięć i oglądałem od początku do końca chyba z 4 razy wszystkie serie. Trochę głupio skończyło się jak odbili tą Rudą i potem Jeleń się poddał... Mogliby chociaż jedną serię zrobić i pokazać choćby ten koniec, ale żeby było wiadomo jak to się skończyło.

 

Ja też oglądałem wszystkie serie. Ogólnie wszystkie serie bardzo fajne, chociaż seria 1 trochę nudna. Potem już się wszystko rozkręciło. Natomiast seria 5 i 6 trochę naciągana i bez pomysłu. Jak dla mnie seria z Powstaniem najlepsza. Co do tej sceny, o której piszesz to sam jestem ciekawy co by było dalej bo wszyscy się poddali, a oni uciekli.

 

PS. Nie wiem gdzie można ściągnąć, ale na stronie TVP możesz obejrzeć wszystkie serie.

Edytowane przez JAGIELLONCZYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Seria 5 i 6 nawet nie takie naciągane, bo prawda tam jest jak wtedy było, tylko nawet za mało tych odcinków.

 

Seria 1 nawet nie nudna, tylko po prostu pokazuje co mogli robić a czego nie i jak wyglądało ich życie po powrocie do Polski. Mi się wszystkie podobają. :D

 

Seria "Powstanie" super im wyszła, tylko w ostatnim odcinku pokazane jest, że wszyscy idą walczyć do lasu do partyzantki, a w 5 serii Janek jest tak jakby w tym obozie z Bolkiem, a w "powstaniu" jest tylko to, że Bolek poszedł dobrowolnie do obozu. Tylko do tego się mogę przyczepić. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Seria 5 i 6 nawet nie takie naciągane, bo prawda tam jest jak wtedy było, tylko nawet za mało tych odcinków.

 

Seria 1 nawet nie nudna, tylko po prostu pokazuje co mogli robić a czego nie i jak wyglądało ich życie po powrocie do Polski. Mi się wszystkie podobają. :D

 

Seria "Powstanie" super im wyszła, tylko w ostatnim odcinku pokazane jest, że wszyscy idą walczyć do lasu do partyzantki, a w 5 serii Janek jest tak jakby w tym obozie z Bolkiem, a w "powstaniu" jest tylko to, że Bolek poszedł dobrowolnie do obozu. Tylko do tego się mogę przyczepić. :D

 

Serie "Powstanie" powstała jako ostatnia, a powinna powstać jako V.

V i VI seria to rok 1945-1946, więc po prostu niechronologiczne to powstało.

 

Co do ostatniej akcji w Powstaniu, że oni poszli do lasu, to gdzie się podziała Ruda, która też miała z nimi iść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Małe nie dopatrzenia były, ale super serial im wyszedł przez te wszystkie serie, tylko szkoda że już go nie będzie.

 

No Ruda miała iść i też jej nie było, po prostu takie małe wpadki w wykonaniu ekipy filmowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe nie dopatrzenia były, ale super serial im wyszedł przez te wszystkie serie, tylko szkoda że już go nie będzie.

 

No Ruda miała iść i też jej nie było, po prostu takie małe wpadki w wykonaniu ekipy filmowej.

 

Ponoć za niska oglądalność, ale według mnie ciągle na stałym poziomie, więc nie wiem.

 

Seria "Powstanie" też powstała jako dodatkowa, bo miało chyba się skończyć na 6 seriach.

 

Jeśli chodzi o "Powstanie" to można też zauważyć, że wszyscy młodzi, którzy walczyli polegli. Ciekawa akcja też była w ostatnim odcinku jak kazali im się poddać, a oni wyszli i powiedzieli "Nigdy się nie poddamy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Niska oglądalność? No nie mogę... Jak dla mnie to był super serial i dużo osób go oglądało.

Dodatkowa też mi się tak wydaje bo to było z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego, jeśli się nie mylę.

 

No niestety wszyscy młodzi, ale to miało swój urok bo pokazało że właśnie tacy ludzie ginęli podczas powstania.

 

A to "nigdy się nie poddamy" to najbardziej mi utkwiło w pamięci i faktycznie tak było bo w końcu potem jakby serie były chronologicznie to dalej walczyli i się nie poddali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ludzie wolą oglądać jakieś M jak miłość, niż taki serial...

 

Ja planuję kiedyś obejrzeć wszystko od początku, jak będzie czas ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

M jak miłość zrobiło się jak "moda na sukces" bo to jeszcze trochę pamiętam. Każdy z każdym się pie*szy.

 

 

Też bym pooglądał wszystko od początku, ale jak zacznę to zawsze coś wypadnie. Czekam na święta lub ferie i wtedy się za to zabiorę, a tak to oglądam sobie wybrane odcinki albo serie. Ostatnio oglądałem 4 bodajże jak Michał, Władek, Lolek itd. (zapomniałem tego pułkownika nazwisko/pseudo i tego drugiego) lądują w Polsce jak wylatują z Włoch. A Bronek i Janek walczą "w lesie" a potem Krawiec po awansie przychodzi... Sam wiesz dokładnie jak jest :D bo bym mógł wszystko po kolei opisać.



Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Ciekawy moment jest bodajże w 5/6 serii (nie pamiętam dokładnie), wszyscy wpadają w pułapkę i Bronek z Krawcem uciekają w las, potem Krawiec ginie w polu minowym. 

 

Nie mogę znaleźć tego fragmentu na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a potem Bronek wraca do Warszawy i rozmawia o tym z Władkiem. Tak mówią tekst przysięgi, którą składali i taki tekst mi wpadł w głowe "zostaliśmy sami". Bronek chce odnaleźć Wandę, a Władek chce odbić Michała i Bronek deklaruje swoją pomoc.



@JAGIELLONCZYK tylko ta scena, o której mówisz to nie tutaj... Tutaj temat jest o powstaniu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

No a potem Bronek wraca do Warszawy i rozmawia o tym z Władkiem. Tak mówią tekst przysięgi, którą składali i taki tekst mi wpadł w głowe "zostaliśmy sami". Bronek chce odnaleźć Wandę, a Władek chce odbić Michała i Bronek deklaruje swoją pomoc.

@JAGIELLONCZYK tylko ta scena, o której mówisz to nie tutaj... Tutaj temat jest o powstaniu :D

wiem, że to scena nie z Powstania :D po prostu nazwę tematu można zmienić :D

 

Scena z innej serii niż Powstanie, chyba V? Janek w końcu odbija Lenę z dzieckiem, z pomocą Bronka? nie pamiętam i na koniec jak już chcą odjeżdżać Janek ginie na oczach Leny. Smutna scena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A idź... Ten rusek głupi... Już miało być tak pięknie a tu lipa

 

A potem chyba w 6 serii co Michał coś z Leną tego i dalej nie pamiętam.

 

Tak, gdy Janek zginął, Michał zacząć opiekować się, pomagać Lenie, aż w końcu się chyba przespali, ale ona(?) potem mówiła, że to błąd itd.

Ogólnie Michał jako jedyny nie dotrzymał wierności swojej dziewczynie, bo podczas Powstania z Halszką też się przespał jak Celina była trzymana przez Niemca.

 

Coś mi jeszcze świta, nie wiem w której serii to było ale obstawiam, że 2/3/4 - musieli zdobyć ważną osobę - księgową z niemieckiego urzędu, potem ją złapali i Michał jej pilnował, aż w końcu się zakochał w niej niby, a potem podczas jakiejś akcji została zastrzelona przez Władka(?) i on rozpaczał nad nią.

Edytowane przez JAGIELLONCZYK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była Karolina, ona pracowała dla MI6 ale prowadziła tak jakby dywersję i pracowała też dla Polaków i rusków ale jak ją zabili to się okazało że nie słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To była Karolina, ona pracowała dla MI6 ale prowadziła tak jakby dywersję i pracowała też dla Polaków i rusków ale jak ją zabili to się okazało że nie słusznie.

 

o właśnie, dobrze mówisz. 

 

jeszcze jednej rzeczy nie mogę skojarzyć, w jakich okolicznościach zginęła matka Władka i Michała, która przez pewien okres przyjaźniła się z niemieckim doktorem Otto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie na 11 odcinku 1 sezonu, powiem jedno - ale w chu** zrobili z tymi Żydami (zapłaci kilka tyś. zł a potem dowiedział się że to kłamstwo :/ )

 

Ogólnie serial 9/10

9 bo odcinki są dla mnie za krótkie:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×