Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Da Miano

Only dd2/inferno/nuke

59 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też jestem zdania że można dać serwerowi szanse, jak pisałem wcześniej widziałem taki serwer i świecił on pustkami a teraz tętni życiem. Oczywiście to że tam się udało to nie oznacza z automatu że tu się uda ale jeśli się nie spróbuje to nie będzie się tego wiedziało. A skoro już i tak już serwer CoD stoi pusty to dlaczego nie podjąć ryzyka, w najgorszym wypadku nic się nie zmieni i serwer będzie nadal stał pusty a może właśnie się uda i nie będzie tam brakować graczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Zgadzam się z weak. Jak nie spróbujemy to nie bd wiedzieć, nie można zakładać od razu że się nie uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Zgadzam się z weak. Jak nie spróbujemy to nie bd wiedzieć, nie można zakładać od razu że się nie uda.

Każdy mod jest grywalny, więc jego rodzaj w korelacji z ilością graczy nie ma najmniejszego sensu. Wszystko zależy od wielu czynników i nakładu pracy, czasu i również kasy na serwer. Bez tego nawet wobec największych chęci serwer nie zaistnieje, szczególnie w obecnych czasach (serwery 1.6). Niestety, ale serwer wiąże się z aspektem finansowym, który jest najważniejszy. Obecnie według aktualnej frekwencji na serwerach, a przez to zainteresowaniem usługami na serwerze nie mamy tak dużych funduszy, aby zainwestować w kolejny serwer. Serwer nie rusza pełną parą, nie przynosi "przychodów" od razu. Jest to długi proces... miesiąc za miesiącem ucieka, a serwer trzeba opłacać.

Jeżeli ktoś ma konkretne propozycje gwarantujące zainteresowanie serwerem graczy to zapraszam PW/steam i to omówimy.

 

Jak już wspomniałem był pomysł zamiany COD na inny mod, ale zauważcie ile tam jest slotów. Jest to forma raczej przetrwalnikowa serwera i nie nadaje się to na sensowne ruszenie z nowym serwerem. Koniecznie jest również dokupienie slotów do min. 15.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Post #38 - ustosunkuj się do tego, @Petrus. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego takie zagospodarowanie slotami nie wchodzi w grę? Rozumiem, że konieczny jest nadmiar slotów na pozostałych serwerach? Tylko w 1 dniu przez ostatni miesiąc na DD2 było 18 graczy, w pozostałe dni liczba graczy wahała się od 6 do 12. Z kolei na DM+BF2 max. to 12 graczy. Jeżeli nie masz w planach wyłożyć na tyle dużej ilości pieniędzy na reklamy serwerów by miało to przełożenie na ilość graczy, to nie łudź się, że przybędzie Ci graczy z niczego, dlatego nie wiem po co 25 slotów na DD2 i 22 na DM+BF2, skoro realnie wystarczy po 17 slotów na obydwa serwery. Wychodzi na to, że w szczytowym momencie gramy 8vs8. Wystarczy? Wystarczy. Jak gracze będą mieli problem z wejściem na serwer z powodu zapełnienia slotów, to wykupią rezerwacje slotów albo od razu VIP'a - prawdopodobieństwo zakupu w takim przypadku jest wyższe jak w obecnym. Nikt Ci rezerwacji slota nie kupi skoro ponad 10 slotów z reguły jest wolnych. Moim zdaniem trzeba podejść do tego minimalistycznie, jak producenci wszystkiego - najwyższy zysk najniższym kosztem. Jeżeli coś nie potrzebne, to wyj*bać i się nie rozczulać. Elastyczność to podstawa wszystkiego. Trzeba się dostosowywać do sytuacji, a nie sytuacja do nas. Frekwencja oparta na GT. Jeżeli nie mam racji, to mnie popraw. Ja się patrzę z perspektywy gracza, a nie właściciela sieci, więc może są pewne aspekty, których nie widzę. Dlatego zapraszam do dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 5

Post #38 - ustosunkuj się do tego, @Petrus. Chciałbym się dowiedzieć, dlaczego takie zagospodarowanie slotami nie wchodzi w grę? Rozumiem, że konieczny jest nadmiar slotów na pozostałych serwerach? Tylko w 1 dniu przez ostatni miesiąc na DD2 było 18 graczy, w pozostałe dni liczba graczy wahała się od 6 do 12. Z kolei na DM+BF2 max. to 12 graczy. Jeżeli nie masz w planach wyłożyć na tyle dużej ilości pieniędzy na reklamy serwerów by miało to przełożenie na ilość graczy, to nie łudź się, że przybędzie Ci graczy z niczego, dlatego nie wiem po co 25 slotów na DD2 i 22 na DM+BF2, skoro realnie wystarczy po 17 slotów na obydwa serwery. Wychodzi na to, że w szczytowym momencie gramy 8vs8. Wystarczy? Wystarczy. Jak gracze będą mieli problem z wejściem na serwer z powodu zapełnienia slotów, to wykupią rezerwacje slotów albo od razu VIP'a. Moim zdaniem trzeba podejść do tego minimalistycznie, jak producenci wszystkiego - najwyższy zysk najniższym kosztem. Jeżeli coś nie potrzebne, to wyj*bać i się nie rozczulać. Elastyczność to podstawa wszystkiego. Trzeba się dostosowywać do sytuacji, a nie sytuacja do nas. Frekwencja oparta na GT. Jeżeli nie mam racji, to mnie popraw. Ja się patrzę z perspektywy gracza, a nie właściciela sieci, więc może są pewne aspekty, których nie widzę. Dlatego zapraszam do dalszej dyskusji.

Achh wyprzedziles mnie Xzentley, pozostało mi tylko poprzeć twoje wypowiedzi. Jeśli chodzi o zmniejszenie slotów to na dd2 19-20 to max a dm to tak jak napisał Xzentley czyli 17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Też podzielam zdanie Xzentley'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

@Xzentley ma rację, ograniczając ilości slotów na innych serwerach i przerzucając je na inny w tym wypadku CoD powinno to się odbyć chyba bez dodatkowych kosztów finansowych i w ten sposób nie trzeba zakładać nowego serwera ani do niego dopłacać bo koszt powinien dalej wynosić tyle samo co wcześniej tylko zmienią się ilości slotów na serwerach. Może trochę namieszałem ale chyba będziecie wiedzieć o co chodzi prawda? :D

No chyba że tak się nie da zrobić ale wydaje mi się że nie powinno być z takimi rzeczami żadnego problemu w końcu pieniądze powinny się zgadzać...

Edytowane przez weak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Tylko w 1 dniu przez ostatni miesiąc na DD2 było 18 graczy, w pozostałe dni liczba graczy wahała się od 6 do 12.

Usuwając sloty do wspomnianych ilości na długo ograniczymy możliwość rozkręcenia ponownego serwera. Pozostałe stwierdzenia, odnośnie wykupienia rezerwacji slotów lub zwiększenia nagłego ich ilości w razie potrzeby są wyssane z palca i nijak to nie wpłynie na rozwój serwera, to niestety tak nie działa idealnie. Przerabialiśmy takie rozwiązania niejednokrotnie. Za dużo tu pisać, więc na tym zakończę.

Na DM byłbym skłonny usunąć któryś slot.

 

 

to nie łudź się, że przybędzie Ci graczy z niczego

To stwierdzenie podsumowuje ogólny problem idealnie. Dopóki miałem czas ogarniać wszystko na 100%, to jest poświęcać 10h dziennie na rozwój sieci to w szczytowej firmie było 7 serwerów full non stop, a forum odwiedzało ponad 500 osób zalogowanych dziennie. Niestety czasy się zmieniają, nie mam już tyle czasu co dawniej. Jestem wdzięczny kilku osobom (każda z tych osób wie o tym lub powinna wiedzieć), że pomagają na 100%, ale niestety to nie wystarcza. 

 

huh

najwyższy zysk najniższym kosztem. Jeżeli coś nie potrzebne, to wyj*bać i się nie rozczulać.

Nie da się niczego osiągnąć bez wkładu pracy. Odnośnie drugiej części zdania, to według tego toku myślenia w kolejnych propozycjach zmian ustawimy, że mogą się wypowiadać osoby z min. stażem na forum 5 lat, bo 99% propozycji o które walczycie za każdym razem było testowane i jeżeli nie są wprowadzone to nie bez powodu lub z czasem zostały usunięte.

 

 

Ja się patrzę z perspektywy gracza, a nie właściciela sieci

Perspektywa gracza:

Jest ok! Jupi, gramy. 

Jest słabo? Jebać ich, idę dalej. - dotyczy to 90% graczy

 

Perspektywa właściciela - pracujesz 12h dziennie, a co miesiąc zamiast coś odłożyć to trzeba z portfela wyjąć XX i opłacić sieć. Niestety, ale idealna sytuacja, że sieć się utrzymuje sama występuje w sytuacji opisanej wyżej (serwery full, forum oblegane).

 

Edit 12.07.18

 

Piszcie co uważacie.

Można odjąć od DM 2 sloty, DD2 bym zostawił jak jest. Odejmowanie slotów to nie rozwiązanie. Trzeba zastanowić się jak pomóc serwerowi - głównie potrzebni są ludzie (admini), którzy zadbają o porządek na serwerze co zachęci graczy do zostania. Jeżeli znacie odpowiedzialne osoby, co by chciały pomóc to zapraszam.

 

Odnośnie CSGO - postawiliśmy serwer bo były 'obietnice' jego rozkręcenia. Jak widać, niestety słomiany zapał. Serwer dalej jest z uwagi na poświęcony czas na korespondencję z hostingiem itd. Jeżeli znajdą się osoby, które w temacie poświadczą chęć na 101% zajęciem się rozkręceniem nowego serwera, to jestem skłonny zastąpić go innym serwerem 1.6. Informacja dla potencjalnych chętnych - nie chodzi tu o postawienie serwera i pozostawienie go samopas, jak to było w przypadku CSGO. Postawię serwer sam i go odpowiednio skonfiguruję. Chodzi przede wszystkim o zwerbowanie graczy przez reklamę i odpowiednie zarządzanie serwerem. Ja na to nie mam czasu, dlatego chętni mile widziani. Są to standardowe obowiązki opiekuna serwera u Nas na sieci.

 

Nie jest to jednak temat do dyskusji publicznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Nie chcę dublować postów, więc napiszę tylko, że powstał nowy serwer FFA ESL maps. Zachęcam do wszelakiej pomocy w utrzymaniu oraz przyszłego rozwoju serwera.

 

Dokładne info - http://www.cs-kopytko.pl/index.php?/topic/50998-propozycja-postawienia-serv-5-maps/?p=225590

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×