Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Jeleń

Matura rozszerzona.

11 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Siema!

Za rok będę w 4 klasie technikum i juz teraz zastanawiam się co będę zdawać na maturze.

 

Na pewno: J.Polski, Matma, J.Angielski (bo są obowiązkowe)

I teraz pytanie co brać na rozszerzenie?

 

Do szkoly do której chce iść będzie się liczyła matura rozszerzona z jednego wybranego przedmiotu. I teraz ktory brać i juz zacząć sie uczyć?

 

Do wybory mam:

-Chemia (nie przepadam, więc chyba odpada. Ale kto wie?)

 

-Fizyka (byla tylko w pierwszej klasie, ale to juz bardziej mnie 'kręci' niz chemia)

 

-Informatyka (jestem w technikum informatycznym, więc zawsze coś co moze byc na maturze mogłem miec na lekcji - tak wiem mala szansa ale zawsze ;) )

 

-Biologia (nie mam zdania - raczej nudne - za dużo wkuwiania na pamięć)

 

 

Jak myślicie, który z wymienionych przedmiotów jest najłatwiejszy na maturze rozszerzonej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak myślicie, który z wymienionych przedmiotów jest najłatwiejszy na maturze rozszerzonej.

Jeżeli nie miałeś rozszerzonych fizyki i chemii na lekcjach, a nie jesteś jakimś 'pasjonatem' to zapomnij, za trudna.

Biologię ja zdawałem, więc jestem stronniczy ;) Dla mnie była najłatwiejsza.

 

Jeżeli jesteś w technikum informatycznym to wybrałbym informatykę na Twoim miejscu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Tak jak koleś powyżej napisał - łap się za coś na czym się znasz. Informatyka, ewentualnie balet mongolski :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Jak jesteś hardcorem to bierz wszystkie 4 przedmioty na mature. Jak napiszesz z każdego na 25% to masz w sumie 100%, to może Ci uznają przy rekrutacji, i powiedzą - no Panie Hubercie, gratulacje. Pierwszy w rankingu na liście kandydatów. xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli nie miałeś rozszerzonych fizyki i chemii na lekcjach, a nie jesteś jakimś 'pasjonatem' to zapomnij, za trudna.

 

Głos rozsądku. Fizyka i chemia są to akurat przedmioty tak rozległe jeśli chodzi o tematykę, że aby je ogarnąć wszystkie naprawdę trzeba być "pasjonatem" Jeśli nim nie jesteś to na pewno znajdzie się jakiś temat na którym Cię zagną. Szkoda ryzykować.

 

 

Tak jak koleś powyżej napisał - łap się za coś na czym się znasz. Informatyka, ewentualnie balet mongolski

 

 

A jeśli nie czujesz się z informatyki najlepiej to bierz ten balet. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Ja zdawałem wos. Dobra opcja to matematyka, jeśli ogarniasz podstawę to i coś ogarniesz w rozszerzeniu.

Ale skoro informatyka się pokrywa z twoim profilem to bierz ją.

 

Biologia/Chemia/Fizyka to przysłowiowe "bagno".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również byłam  w klasie o profilu mat-inf. Zdawałam informatykę rozszerzoną. Trzeba mieć, co prawda niezłe, ale tylko podstawy z algorytmów i programowania w C, przynajmniej tak było dwa lata temu.

Poza tym zdawałam matematykę rozszerzoną, angielski i biologię. Matematyka była, jak dla mnie, straszna i zdałam na 50%.

Angielski, banał, ale po tego uczyłam się sporo wcześniej.
Biologia była trudniejsza niż angielski, ale jak patrzyłam na arkusze to zdecydowanie łatwiejsza niż fizyka i chemia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Jednak wezme fizyke. Jakoś lepiej mi sie jej uczy w przeciwieństwie do infy (trzeba ciągle praktykować-np pisac kod.)

Poza tym naczytałem sie ze szkoly bardziej patrza na mature z fizyki niz infy.

 

U mnie j. Ang będzie koszmarem :o

 

 

 

 

 

Można zamknąć temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do szkoły, tzn. wyższej? To system decyduje kto zostanie przyjęty na uczelnie, a więc patrz się na mnożnik. Jeżeli przy każdym przedmiocie jest taki sam mnożnik przedmiotu, to nie ma znaczenia czy wybierzesz Informatykę, Fizykę, Chemię czy Biologię. Jeżeli chodzi Ci o inną szkołę - to nie wiem jakie są kryteria przyjęć, ale na studiach to patrzyli się może 20 lat temu na przedmiot zdawany, gdy ręcznie przyjmowali kandydatów. Teraz to wszystko boty analizują. Liczą się punkty, i tylko i wyłącznie punkty. Kto ma lepszy wynik/więcej punktów to ma większe szanse na przyjęcie. Takie czasy... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×