Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Jeleń

SpeedRunners - poradnik, opis

Brak odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ostatnio opisałem Wam grę SpeedRunners!

Postanowiłem zrobić poradnik, i ponownie polecić tą produkcję ;)

Wszystko, wraz z GIFami zostało zrobione przez .

 

PRZESZKODY, UTRUDNIENIA ORAZ POMOCE NA MAPACH

 

1. Lasery/promienie - rodzaj pułapki, która ma za zadanie zatrzymać osoby, które postanowili wybrać krótszą/lepsza drogę. (w meczu rankingowym - lasery eliminują na jedną rundę)

Lasery kręcą się wokół własnej osi, dlatego łatwo przez nie zginąć.

 

08cb62cbd0f20942.gif

 

 

2. Kolce - pułapka, która zabija najwięcej nowych graczy; dla doświadczonego gracza, znającego mapę, upadek na kolce to swego rodzaju wstyd.

Gracze nie zwracają zbytnio na nie uwagę, a to duży błąd. Jedna pomyłka lub dobrze wykorzystana broń przez przeciwnika, może skończyć się kolcem w tzw. 'czterech literach'.

Kolce zabijają tylko w meczach rankingowych.

 

cb8e554611720613.gif

 

 

3. Pudła/skrzynie - utrudnienie o które nasza postać się przewraca i traci cenne sekundy. Na mapach, skrzynie są rozmieszczone bardzo różnie.

Pudła możemy niszczyć:

- rakietą,

- polem odpychającym,

- kulą

- bombą

 

21mht80.jpg

 

 

4. Pionowe ściany - są to najczęściej dwie pionowe ściany obok siebie po których wchodzimy. Bohaterowie gry nie mają z nimi problemów - oczywiście przy używaniu odpowiedniej techniki.

 

539f0a85228f72d0.gif 7d0f7d64be4121cb.gif

 

 

5. Tunel powietrzna - zwiększa naszą prędkość.

 

8691d76d1577754d.gif

 

 

6. Stacja - stojąc przy niej otrzymujemy przyśpieszenie, które możemy użyć klikając spacje. (jeśli mamy standardowe ustawienia)

f2c42dd872c8049c.gif

 

 

7. Dźwignie - zamykają lub otwierają nam/wrogą inną drogę.

 

7f046c108ee207eb.gif

 

 

8. Sufit - nie wiedziałem jak nazwać ten rodzaj pomocy. Pomoc ta występuje tylko na suficie, więc nazwę to 'sufit'. Jest to biała ścianka na suficie, do niej możemy strzelić liną i poczuć się ja w cyrku. Początkowe trudne do wyczucia.

Jeśli masz problemy z używaniem liny polecam taki trening:

 

1f58586feb1687f2.gif

 

 

 

ARSENAŁ, KTÓRY WYSTĘPUJE W GRZE

 

1. Zamrożenie - czar, który zamienia naszych przeciwników w bryłę lodu. (na ok. 4-5 sekund)

Dobrze wykorzystane zamrożenie może zamrozić wszystkich naszych przeciwników :).

 

e1130924c27c353f.gif

 

 

 

2. Kula - 'kula daje fulla' nabiera nowego znaczenia. Dość dobra broń, niszczy wszystkie skrzynie, które stoją na drodze i dość dobrze zatrzymuje przeciwników.

Minusem tej broni jest to że może ona zmienić kierunek, gdy przeciwnik użyje pole odpychające lub bombę (należy ją wysadzić przed kulą).

 

 

2d95bdcd28e84727.gif

 

 

3. Hak - moja ulubiona broń jeżeli chodzi o pojedynki 1vs1. Przyciąga ona przeciwnika - uzyskujemy dzięki temu kilka 'metrów' przewagi. Dobrze użyty może zakończyć rundę. Hak można uniknąć po przez ślizg.(lub użycie pola, skrzyni oraz bomby)

 

4506f716bf2f68eb.gif

 

 

 

4. Rakieta - automatycznie wybiera najbliższego przeciwnika. Dość dobra broń lecz szybkiego i sprytnego przeciwnika trudno trafić.

 

5e84ea4c044038c7.gif

 

 

 

5. Pole odpychające - bardzo skuteczna broń, niszczy skrzynie, a naszych przeciwników odpycha. Niszczy rakietę i bombę, oraz odbija toczącą się kulę.

Dobrze użyte pole = przeciwnik ląduje na kolcach.

 

3adfa34541f404e8.gif

 

 

6. Pudła/skrzynie - broń występuje w dwóch wersjach:

- jedno skrzyniowa wersja jest mało przydatna.

- trzy skrzyniową wersją może już coś zdziałać.

Skrzynie najlepiej używać na pionowych ścianach gdy przeciwnik jest pod nami.

 

9415bcf0b947f90e.gif

 

 

7. Wir - nie raz mnie uratował. Gdy użyjemy tą bron nasza postać przyśpiesza i przez chwilę jest nieśmiertelna.

(Niestety zapomniałem zrobić z tego przedmiotu GIFa)

 

8. Bomba - kładziesz, klikasz guzik i boom :D, średnia broń, można ją wykorzystać do przyśpieszenia.

 

1d68e36752c99198.gif

 

 

 

RODZAJE GRACZY

 

W SpeedRunners można spotkać różne rodzaje graczy.

Pozwoliłem sobie ich podzielić ze względu na jakość i sposób gry.

-OnlySpeed

-OnlySpam

-SpSp

 

OnlySpeed - gracz, który skupia się wygrywać tylko dzięki sprytnemu i szybkiemu poruszaniu się; gracz bardzo rzadko używa broni. Do graczy OnlySpeed należą najlepsi gracze (profesjonaliści)

 

OnlySpam - gracz, (zazwyczaj nowy) który po zdobyciu broni, odrazu ją używa. Bardzo często sam siebie zabija (bronią jak i laserem/kolcami). Małe umiejętności używania liny, łatwo ich pokonać. Są jak Silver w CS'ie.

 

SpSp (SpamSpeed) - myślę że ja jestem jedynym z nich. Dobrze i szybko biegają oraz bardzo dobrze używają każdego rodzaju broni.

Ten typ to średnio-wysoko umiejętni gracze.

 

PRZYKŁADOWE MOJE AKCJE: (jestem tym czerwonym)

 

2275cd44947ac5a5.gif

ef9b22594cad7745.gif

4a619d3754c280e6.gif

0bc11a73385a9652.gif

 

 

 

To są nagrane akcje, miałem ich więcej ale nie nagrywałem.

papa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×