Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
smkn

skarga na admina Blackhill

20 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę bawił się w jakieś szablony, proszę tylko o przeczytanie całej skargi do końca. Wpadłem sobie na serwer, zagrałem 2 rundy w tt i dostałem hot-doga pod nos, no więc wbiłem sobie na specta, żeby go wszamać. Po chwili dostaje kicka do Blackhilla, powód: "zajmujesz slota na spect/afk". No więc wracam na serwer, wszedłem od razu na specta i na u@ napisałem do Blackhilla "daj mi chwilę, tylko zjem". Za moment znowu dostaje kicka "spect albo jedzenie". Swoją drogą jaki jest sens w tym powodzie spect albo jedzenie, niech mi ktoś wytłumaczy. To znaczy, że mam sobie wybrać, czyli kolega Blackhill jest chyba niepełnosprawny umysłowo i nie wie co pisze, no bo co to jest za powód. Ale dobra, lecimy dalej. Wracam znowu na serwer, napisałem Blackhillowi, żeby się leczył, krótka rozmowa na czacie z graczem DamianiątkoBBC na temat naszego wyżej wspomnianego admina. Chodziło o to, że na serwerze był gościu z wh, zgłaszałem to na u@, Damian mówił mu przez mikrofon a on nic z tym nie robił. Dodam coś jeszcze, nasz admin był w tt i dlatego, że przegrywali płakał bodajże na say@ czy jak się wykonuje tą kombinacje, no chodzi po prostu o to, że tekst pokazuje się na środku ekranu. Pisał coś takiego "w tt info po uju" i jeszcze różne inne komentarze jaka to jego drużyna nie jest chujowa na chacie. Według mnie admin nie powinien się tak zachowywać, a Blackhill jest jedynym graczem na tym serwerze, który tak płacze i w dodatku sam gówno gra (no sory ale taka prawda). Ale wracajmy do tego cheatera. Po pewnym momencie już mnie to irytowało i napisałem na u@ "banuj go nie widzisz ze odpalony". Po dwóch rundach nic z tym nie zrobił, więc coś tam musiałem na chacie napisać, ale nie pamiętam co (w każdym bądź razie nie było to nic ostrego) po czym dostałem kicka za obrazę. Wróciłem na serwer i napisałem dokładnie coś takiego "haha wyrzucił mnie jebany", zostałem zbanowany za obraze na 3h. Teraz Blackhill, uwierz mi, że jakbym Cie spotkał to może i bym Cie zwyzywał czy tam ktokolwiek wie co jeszcze. Ale to jebany w tym zdaniu nie znaczyło, że jesteś jebany w dupe. To jest taka forma żartu po prostu, mogłeś mi powiedzieć, że poczułeś się urażony to bym Cię przeprosił. Nie jest to pierwsza sytuacja kiedy Blackhill banuje kogoś kto leciutko wjedzie mu na ambicje. Byłem już parę razy na serwerze kiedy ziomki cisnęli się od najgorszych i dostawali albo ostrzeżenia albo kicki. A jak ktoś jego obrazi to od razu banuje, nawet za napisanie "wyrzucił mnie jebany". To jest męczące i to bardzo. Nie tylko to, męczące jest też to jego płakanie (przynajmniej dla mnie). Ten gość nie powinien mieć admina, zbadajcie go czy jest zdrowy i ile wynosi jego IQ, bo wnioskując po rozmowach z nim to nie jest zbyt inteligentny. 
Dziękuję :->

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Cytuje twoje słowa "Blackhill" potem "lecz się", "najgorszy kurwa admin" i "jebniety"

Proszę, przypomniałem Ci co powiedziałeś, bo cos tam wspomniałeś, ze nie pamiętasz co ale na pewno nic obraźliwgo...

 

21:18 w logach chatu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Po pierwsze to wzór powinien być, po drugie daj dowody w postaci ss lub demka.

Jest taka komenda admina, która pokazuje że admin tak jakby gra a na prawdę siedzi na spect i ogląda podejrzanego, a admin nie musi was informować, że ogląda podejrzanego. No chyba, że był w grze to co innego, nie było mnie przy tej sytuacji więc nie wiem. Kicka dostałeś słusznie i bana później też, lecz moim zdaniem za długiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Cytuje twoje słowa "Blackhill" potem "lecz się", "najgorszy kurwa admin" i "jebniety"

Proszę przypomniałem Ci co powiedziałeś bo cos tam wspomniałeś ze nie pamiętasz co ale na pewno nic obraźliwgo...

 

21:18 w logach chatu

I po jebnięty dostałem kicka a za to co napisałem bana na 3h, no to ludzie, prosze Was + co to za obraza najgorszy kurwa admin? Po prostu tak sądzę tutaj nie ma żadnej obrazy 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co to za obraza najgorszy kurwa admin? Po prostu tak sądzę tutaj nie ma żadnej obrazy

Może to "najgorszy" to nie ale "lecz się" i "jebniety".

Poza tym kultura na serwerze ma być a nie "kur°°" rzucasz tu i tam

 

PS. Popatrz na siebie, potem na innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Może to "najgorszy" to nie ale "lecz się" i "jebniety".

Poza tym kultura na serwerze ma być a nie "kur°°" rzucasz tu i tam

Z tym lecz się chodziło o ten jego płacz, to jest naprawdę wkurwiające. A jeżeli już tak przestrzegamy kultury to u wszystkich a nie tylko u tych którzy obrażają adminów, no tak czy nie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co innego jest raz czy dwa powiedzieć cos pod nosem a wyzywanie innej osoby, która poświęca swój czas dla serwera, graczy.

 

Koniec, juz nie odpisuje, niech ktoś "wyższy" się wypowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

co do spect też ci bym dał kicka za blok slota 

tak jak Cycu napisał admin moze oglądać grę gracza nie wchodząc na spect. 

Poza tym piszesz do admina żeby ci dał zjeść ... no proszę cie możesz wyjść z gry zjeść i wejść od nowa ... bo w sumie to od tego zaczęła się ta guw*o burza xd 

 Edit. nie obwiniajcie go oto że aż tak przesadnie przeklina tylko o całą sytuacje .... 

Edytowane przez ~Mr.Blue~

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Witam
Nie będę pisał osobnego postu więc po prostu odpowiem pod wypocinami kolegi wyżej, z którym się oczywiście w 100% zgadzam.

Mój nick możecie kojarzyć z serwera od dawna, wcześniej istniałem jako fnatic.msi darkiss, auktualnie jako mobbyn(top3 serwera hehe)

Od samego początku mojej historii z tym serwerem, nikt z adminów tak bardzo nie irytował mnie swoim zachowaniem jak mr.Blackhill. Pomijam sam fakt że przez pierwsze tygodnie w ogóle nie używał mikrofonu do rozmów ze mną ale potem zebrało mu się na odwage i ostatecznie doszło do wymiany zdań. Co nie podobało mi się w zachowaniu Blackhilla była jego, jakby to powiedzieć, Głupota, Dziecinność.

Jego decyzje często pozostawiały sobie wiele do życzenia, i świadczyły o nieudolności tego ADMINISTRATORA( no przecież osoba tak samo ważna jak prowadzący z tvp). Wymiana zdania z nim polegała na krótkiej konwersacji kończącej się słowami: 
SŁOWA

Nie dało mu się niczego wytłumaczyć a tym bardziej się z nim skomunikować( takie jest moje oczywiście skromne bardzo zdanie). Nie mniej, irytuje mnie sam fakt jego bytu, ponieważ człowiek ten nie zna się na adminowaniu, nie potrafi dobrze w tą gre strzelać, a próbuje na siłe robić z siebie ważniaka.

Dochodząc do sedna mojej wypowiedzi bo krąże i oczerniam, a tak właściwie po co ja to piszę, otóż dzisiaj miała miejsce sytuacja którą opisał mój kolega i kolega z gry, smkn dp. Siedzieliśmy akurat na teamspeaku, opisał mi całą sytuację i oczywiście byłem pod wrażeniem, głupoty Blackhilla. Postanowiliśmy napisać skargę, korzystając z okazji kiedy serwer był pełny, wpadłem i bez chwili zastanowienia ogłosiłem wesołą nowine, że skarga jest w drodze, dodałem jednak pewne sformułowanie, cytujac; "Zobaczycie jaki ten blackhill jest GŁUPI", zdązyłem mrugnąć a na mych oczach ukazał się ban, nie byle jaki, bo na TYDZIEŃ, za obrazę/brak kultury itp itede.

Powiedzcie mi że ten człowiek jest normalny, jeszcze za czasów jak grałem pod nickiem darkiss, bał się ze mną rozmawiać, dzisiaj taka sama sytuacja, wywołuje go na mównicy a ten cisza, kick, wchodze po 5 minutach, sytuacja opisana wyżej, ban na tydzień. Pozatym kolega ma racje pisząc że admin ten przeklina, obraża, innymi słowy płacze na say@.

Moja opinia jest jednostronna. Usunąć go z administracji bo tylko wam szkodzi. A co do mojego Tygodniowego bana, licze na szybkie UB, lub ewentualne skrócenie czasu do paru godzin

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

co do spect też ci bym dał kicka za blok slota 

tak jak Cycu napisał admin moze oglądać grę gracza nie wchodząc na spect. 

Poza tym piszesz do admina żeby ci dał zjeść ... no proszę cie możesz wyjść z gry zjeść i wejść od nowa ... bo w sumie to od tego zaczęła się ta guw*o burza xd 

 Edit. nie obwiniajcie go oto że aż tak przesadnie przeklina tylko o całą sytuacje .... 

Spoko, tylko, że na serwerze było 12 osób, to nie blokowałem nikomu wejścia na serwer. A co to nie można admina o takie coś poprosić? Na tym serwerze admini są jakimiś nadludźmi czy o co chodzi? No kurwa, bądźmy poważni 

 

Proszę zwracać uwagę na to, że Blackhill wyzywa ludzi, a jest adminem czyli powinien dawać przykład, jak i również na jego płacz. Nie ma sytuacji, że jest Blackhill na serwie w drużynie, która przegrywa i nie płacze jakich to nie ma gówien w drużynie. Patrzcie w dwie strony, pozdrawiam i śmigam na jointa  <sex>  buzki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że kolega Blackhill przerzuca się z drużyny przegrywającej do drużyny wygrywającej spotkanie : hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz napiszę swój ostatni post w tym temacie.

 

Jeśli chodzi o tego kicka za spect to ma prawo Cię wyrzucić nawet gdy jest jedna osoba na serwerze (gdybyś był sam i "nabijał" godziny).

 



Od samego początku mojej historii z tym serwerem, nikt z adminów tak bardzo nie irytował mnie swoim zachowaniem jak mr.Blackhill. Pomijam sam fakt że przez pierwsze tygodnie w ogóle nie używał mikrofonu do rozmów ze mną ale potem zebrało mu się na odwage i ostatecznie doszło do wymiany zdań. Co nie podobało mi się w zachowaniu Blackhilla była jego, jakby to powiedzieć, Głupota, Dziecinność.

Jego decyzje często pozostawiały sobie wiele do życzenia, i świadczyły o nieudolności tego ADMINISTRATORA( no przecież osoba tak samo ważna jak prowadzący z tvp). Wymiana zdania z nim polegała na krótkiej konwersacji kończącej się słowami: 
SŁOWA


 

Może nie chciał rozmawiać, a Ty bez potrzeby jeszcze bardziej napinałeś przez mikro.

Piszesz, że "jego decyzje często pozostawiały sobie wiele do życzenia..." pracę admina i jego umiejętności sprawdza/ocenia ktoś "z góry" i jeśli jego zdaniem się nadaje to tak ma być.

Black czasami pisze na y@ coś o swoim teamie czy tam nie ma infa czy jakieś przekleństwo się pojawi, ale to nie ma znaczenia. Nikogo wprost nie obraża(przynajmniej ja nigdy nie widziałem), a każdemu zdarza się skarżyć na team. Nie potrzebnie pisze wtedy na y@, bo to powinno być używane tylko w "wymaganych" sytuacjach.

 

Reasumując, smkn i MOBBYnN zdarza się im często przeklinać, również obrazić wprost gracza i czasami krótki ban na uspokojenie nie zaszkodzi. Jeśli Black nie chce z wami rozmawiać to nie napinajcie bez potrzeby na mikro do niego.

Blackhill powinien dawać ostrzeżenia, żeby nie było wyzwisk a bany dawać krótsze, no chyba że ktoś zasłuży i komuś się nazbiera. Powinien nie pisać skarg na y@ na swój team.

 

Niech wypowie się ktoś "z góry". :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Skarga interesująca i jest w niej troszke prawdy .

 

Wpadłem sobie na serwer, zagrałem 2 rundy w tt i dostałem hot-doga pod nos, no więc wbiłem sobie na specta, żeby go wszamać.

Podoba mi się to że napisałes adminowi że chcesz posiedziec chwile na spect i zjeść , osobiście bym na to pozwoliła jeśli to by zbyt długo nie trwało , My jako admini róbmy graczom też z górki bo od nas uciekną i tyle .

Z waszej strony to była obraza i ban słuszny lecz zbyt za długi .

Teraz pare słow na Blacka , sory ale wiesz że jestem konkretna i stanowczo troszke Cie ponosi na servie .

Otóż  kiedy nie posiadałeś mikrofonu siedziałes dosłownie jak myszka , wszystko zmieniło sie jak zakupiłeś mikrofon i zaczeles przeginać pałe , nie raz twoje zachowanie jest zbyt wulgarne , słowo "kurwa" to nic złego ale jak obrazasz graczy i swój team to porażka .

Tyle ode mnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 2

Jeżeli chodzi o sytuację opisaną powyżej to moim zdaniem jeżeli serwer nie był pełen i powiadomiłeś admina to nie powinno być problemu bo nikomu to nie mogło w niczym przeszkadzać ale skoro admin widział to inaczej to niepotrzebnie wdawałeś się z nim w dyskusje, mogłeś zjeść i wrócić nie byłoby problemu. Natomiast jeżeli chodzi o Blackhilla to muszę przyznać że mi jako zwykłemu graczowi osobiście nie podoba się jego zachowanie, zwłaszcza że jest to admin i ma reprezentować serwer. Narzekanie i obrażanie teamu w którym gra na u@ w ogóle nie powinno mieć miejsca, tyle chciałem dodać od siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówi znany YouTuber "Gry powinny łączyć a nie dzielić". Wszyscy jesteśmy graczami - można powiedzieć, że jedną wielką rodziną. Traktujmy się wzajemnie z szacunkiem - tak jak chcemy, by traktowano nas - i nie będzie takich problemów :) 

1. Co do siedzenia na spect. - nie jestem pewien na 100%, ale wydaje mi się że na serwerze jest zainstalowany plugin wyrzucający graczy po określonym czasie na spec'u. Moim zdaniem jeżeli ktoś po 1 czy 2 kickach cały czas nie dołącza to gry, to wtedy powinno się reagować. Akurat w trakcie tej sytuacji na serwerze nie było aż tyle osób, żeby jeden oglądający aż tak przeszkadzał. (w tym wypadku przez krótki czas)

2.

"Blackhill" potem "lecz się", "najgorszy kurwa admin" i "jebniety"  + "haha wyrzucił mnie jebany"

Tutaj @@smkn faktycznie trochę przesadziłeś :P Każdy może na takie coś zareagować troszkę inaczej. Napisałeś to po 2-gim kicku. Wtedy pewnie oboje byliście lekko na siebie "wkurzeni". Blackhill - bo użył tego kicka jako słowa "nie", a Ty - bo nie chciał Ci na to pozwolić. Stąd ta sytuacja.


3. Black chyba jak każdy z nas lubi czasami trochę "powyzywać" swój team :D Według mnie takie pisanie na y@ niezbyt motywuje, a czasami może nawet wkurzyć graczy którzy są z Tobą w teamie i się starają. Raz lepszy skład - raz gorszy. Po to właśnie są wymiany graczy między drużynami. 
 

4. A co do sprawy z czitem to o ile dobrze pamiętam Black kickował/banował jeszcze jakieś 2 osoby za nadużywanie mikrofonu (osoby te były z nim w teamie i strasznie piszczały). Nie wiem dokładnie jak działa "admin chat", (bo jeszcze nigdy admina nie miałem :P) ale może akurat nie widział tego co pisaliśmy, dlatego zbanował tego odpała rundę czy dwie później.

Wnioski dla @@smkn@@Blackhill?

Trochę więcej zrozumienia dla drugiego gracza i wszystko będzie "fistaszio" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy spect to jakaś jadalnia? Kiedy się coś je, to się wychodzi z CS'a i wraca jak się zje. CS 1.6 to nie jest CS GO przy meczu rankingowym, przy którym to trzeba dokończyć zaczęty mecz, bo inaczej dostanie się bana od Valve. Otóż zaskoczę pewnie niektórych ... z CS 1.6 można sobie spokojnie wyjść podczas trwania mapy, zjeść i wypić co się ma do zjedzenia bądź wypicia i wtedy z uśmiechniętym brzuszkiem i ugaszonym pragnieniem wrócić na serwer :)

 

Wyzwiska przesadzone. Co innego napisać przekleństwo na serwerze, a co innego wyzywać. "Rzucanie mięsem" jest bezosobowe, a nie róbmy od razu jakieś szkoły, czy też seminarium z serwera ;) Można przeklinać, ale z umiarem, bo co rundę przez okres dłuższy niż kilka minut, no to już jest lekka przesada, ale parę przekleństw raz na jakiś czas, to każdy z nas powinien przymknąć na to oko. Przecież nikt z nas nie jest święty ;)

 

Administrator serwera rzadko kiedy może sobie spokojnie pograć kiedy jedna osoba gada przez mikro, druga zgłasza cheatera, a trzecia paradoksalnie okazuje swoją narastającą frustrację na admina "DLACZEGO TO ON NIE BANUJE KOLESIA?" jak w 99% dany admin, (nie ważne który) ma obowiązek obejrzeć danego gracza przez parę rund w celu całkowitego upewnienia się, że dany gracz ma cheaty. W takim momencie mogą pójść nerwy, a co za tym idzie swoją frustracje okazuje sam admin. 

 

W skrócie:

- Wszelkie sprawy prywatne, czy też wyzwisk należy załatwiać między sobą na PW, bo skakanie do gardła adminowi na serwerze, to dla mnie troszkę cwaniactwo 

- Administrator to wymagające stanowisko i jeżeli chce ktoś pomóc i zamiast pisać skargi na adminów, którzy nie banują jakiegoś delikwenta po kilku sekundach od zgłoszenia gracza samemu przyjrzeć się danej osobie i samemu wlepić bana to zapraszam z tego miejsca do złożenia podania (o ile spełniasz wymagania), bo narzekać to każdy potrafi, a pomóc... to już mało kto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Od kiedy spect to jakaś jadalnia? Kiedy się coś je, to się wychodzi z CS'a

 

bez przesady, jest taki okres, że na serwerze i tak nigdy nie ma fulla, więc po co aż tak wszystkich kickować? teraz każdy gracz się liczy, bo widać jaka jest frekwencja na serwerach..  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

bez przesady, jest taki okres, że na serwerze i tak nigdy nie ma fulla, więc po co aż tak wszystkich kickować? teraz każdy gracz się liczy, bo widać jaka jest frekwencja na serwerach..  

 

A kto powiedział, że od razu kickować? ;) Niech w ogóle nie wchodzą na serwer, to sobie przynajmniej klawisze odpoczną w klawiaturze od wpisania "amxmodmenu" ;) 

 

Różnicy to nie robi zbytnio. Zakładając, że Ja albo Ty wchodzimy sobie na serwer, gdzie rzekomo są 3 osoby, ale z czego 1 to HLTV a dwie sobie siedzą na spekcie, bo jedna poszła do kibla za potrzebą, a druga sobie je naleśniki... masz dwie opcje:

 

1) Czekasz sobie kilka, albo i kilkanaście minut na serwerze

2) Wychodzisz

 

Ja osobiście wybrałbym opcje nr 2 i wróciłbym na serwer po kilkunastu minutach, lecz Ja to Ja ... Ty też byś pewnie tak postąpił, a taki nowy gracz od razu będzie się czuł zniechęcony i przejdzie na inny serwer i puści w zapomnienie Cs-Kopytko.

 

Bardziej produktywny od takiej osoby wcinającej na spekcie jest wstawiony BOT na serwer. Też zajmuje slota, a przynajmniej robi za ruchomy cel, lecz skoro zapełnianie slotów na serwerze Botami się nie przyjęło, to nie powinno się też tolerować wpierdzielania jedzenia na spekcie ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Na wstępie niektórych rozczaruje, ale nie rozstrzygne wszystkich poruszonych tutaj zarzutów ze względu na brak uzupełnionego wzoru co doprowadza do braku możliwości analizy dema HLTV pod względem tekstów na hud, czy też braku reakcji na zgłoszenie o cziterze. Odniose sie natomiast do dwóch innych kwestii.

 

Wszelkie decyzje admina czy zostawić gracza na spec to jego wyłączne decyzje - chce to zostawi, nie to wyrzuci. Dlaczego? Może zachodzić podejrzenie dawania infa na TS czy na innych komunikatorach co jest nie fair i zabronione przez regulamin serwera. Usunęliśmy automatyczne wyrzucanie tylko dlatego, że otrzymywaliśmy dużo skarg bo nikt nie chciał wzywać admina bez sprawdzenia podejrzanej osoby.

 

Przeklinanie przez graczy ogólnie nie jest zakazane, ale do czasu gdy admin stwierdzi że ktoś sobie już za dużo pozwala. Jest to nasz gest zrozumienia Was bo wiemy, że każdemu zdarzy sie coś w nerwach napisać jak akcja sie nie uda - okey, ale bez przesady. Ty widocznie przesadziłeś, a patrząc w logi say nie mam wątpliwości.

 

Niewłaściwe jest jednak momentami zachowanie admina i dlatego @Blackhill zapraszam Cie na PW jak wrócisz z nieobecności.

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 4

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×