Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
PatuSia

Soczi 2014: Zbigniew Bródka złotym medalistą olimpijskim!

5 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Zbigniew Bródka został złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Soczi! Polak pojechał doskonale i okazał się najlepszy w biegu panczenistów na 1500 metrów, uzyskując czas 1.45,006. Bródka dołączył tym samym do Kamila Stocha i Justyny Kowalczyk, naszych wcześniejszych medalistów z Soczi. Srebrny medal zdobył Holender Koen Verweij, który przegrał z Polakiem zaledwie o 0,003 s, a brązowy - Kanadyjczyk Denny Morrison.

 

a779f43126e67bc1a2749700aee9072f.jpg

- Po biegu na 1000 metrów mogę powiedzieć, że jestem dobrze przygotowany. Mam powtarzalność i mogę się jeszcze poprawić, bo są niedociągnięcia. Czekam na ten idealny bieg - mówił Zbigniew Bródka przed najważniejszym startem w swojej karierze, którym miał być właśnie bieg na 1500 metrów na zimowych igrzyskach olimpijskich w Soczi. Nasz zawodnik to ścisła światowa czołówka na tym dystansie. Wielokrotnie stawał na podium Pucharu Świata, w ubiegłym roku - jako pierwszy Polak w historii tej dyscypliny - zdobył to trofeum.

 

Bródka przez fachowców był typowany blisko medalowej pozycji. Polscy kibice mieli nadzieję, że nasz zawodnik sprosta roli faworyta i zdobędzie medal. Sam Bródka miał świadomość pokładanych w nim nadziei.

Jego rywalem w 17. parze był Amerykanin Shani Davis, były rekordzista świata. Polak pojechał doskonale i z czasem 1.45,00 objął prowadzenie, wyprzedzając dotąd prowadzącego Kanadyjczyka Denny'ego Morrisona.

Chwilę po nim wystartował Konrad Niedźwiedzki, który rywalizował z Kazachem Denisem Kuzinem. Polak okazał się słabszy od rywala i uzyskał czas 1.47,77, co dało mu 20. pozycję.

Na dwa biegi przed końcem byliśmy już pewni, że Bródka zajmie w najgorszym wypadku piąte miejsce. Jednak ani Denis Juskow, ani Sverre Lunde Pedersen w przedostatniej parze nie zdołali osiągnąć lepszego czasu od Polaka i wtedy byliśmy już pewni, że mamy medal.

Chwila oczekiwania na wyniki Koena Verweija i Joey'a Mantii i... mamy złoto! Żaden z nich nie wyprzedził Polaka, co oznaczało, że Zbigniew Bródka został złotym medalistą olimpijskim w rywalizacji łyżwiarzy szybkich na 1500 metrów! Choć trzaeba przyznać, że było trochę niepewności - Holender uzyskał czas o zaledwie 0,003 s gorszy od Bródki.

W 12. parze występował pierwszy z reprezentantów Polski, Jan Szymański. Z czasem 1.46,86 okazał się on lepszy od Kanadyjczyka Mathieu Giroux, co ostatecznie dało mu 15. miejsce.

Źródło: http://eurosport.onet.pl/

  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 3

Właśnie wróciłem z treningu i chciałem to napisać. Patrze, a tu już jest :D

 

Brawo!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trochę tych medali   Polacy    ugrali :)
 
Ciekawe ile jeszcze wpadnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×