Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Pentagram cfg'

Lagi **

Brak odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie ;)

Ostatnio walczyłem z dziwnymi lagami pojawiającymi się wszędzie !!!!! 
Wszędzie tzn nagle lagi bez smołka przy niskim pingu, lagi dziwne na myszce jakbym zamiast podkładki grał na szybie i ogólnie pojęte lagi były dosłownie wszędzie w różnych momentach. Spr różne cfg na różnych serwerach i mniej więcej było to samo. Raz leppiej raz gorzej aczkolwiek wyczuwalny wszędzie był dyskomfort gry. 
Strasznie wkurzające!!!!!!!! 
Oczywiście synchronizacja wyłączona , necik przyzwoicie dobry, komp co prawda ciut wiekowy ale do csa powinien wystarczyć w zupełności a tu dupa tongue.png 
Ale cóż powoli doszedłem co i jak xD 
Więc może po kolei: 
1. ponieważ mam słabą grafę przestawiłem rozdziałkę na 640-480 i nawet w 10 smołkach lagów nie ma. Fpsy nie spadają gra chodzi dość płynnie. Dorzuciłem rozciąganie ekranu na full aby czarnych pasków nie było i jakoś można grać. Celownik się zmniejszył i jest dość przyzwoicie xD 

2. Dziwne lagi jednak co jakiś czas się pokazywały w menadżerze zadań pojawiały się straszne piki co chwilę a wyłaczone miałem wszystko co niepotrzebne. 
i tu z ratunkiem przyszły mi dwa parametry startowe: 
-low , --heapsize 1048576 
-low oznacza niski parametr dla procesu csa , heapsize to ilość ramów jakie zostaną wykorzystane przez csa. W tym przypadku jest to ilość odpowiadająca 1Gb ram. Nie ustawiamy wszystkich ramów a co najwyżej połowę icon_wink.gif 
Parametry startowe dodajemy: 
w steam - uruchamiamy steam , w bibliotece gier prawym dajemy na CSa właściwości po czym w zakładce ogólne mamy PARAMETRY URUCHAMIANIA. Dopisujemy parametry wg uznania jakie nam potrzebne smile.gif 
W nsie opcje uruchamiania są w we właściwościach plików startowego exe smile.gif 

3. Dziwne lagi na myszce : 
tutaj wbrew pozorom także pomógł parametr -low 
Dodatkowo -useforcedmparms -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms 
są to komendy/parametry na wyłączenie akceleracji myszki i ustawienie jej tak jak na pulpicie windows icon_wink.gif 

Reasumując : 
-useforcedmparms -noforcemaccel -noforcemspd -noforcemparms -low 
rozdziałka na tyle niska na jakiej nie spadają fpsy 

Gra chodzi dość płynnie, nie laguje , myszka nie skacze i nie świruje a gra się dość komfortowo o ile ktoś lubi małe rozdziałki xD Jeżeli ktoś ma podobne problemy a nie chce użyć wyżej wymienionych sposobów to ................. wystarczy zmienić kompa na szybszego i mocniejszego xD 
Po dopisaniu parametrów startowych należy wyłączyć i właczyć STEAM smile.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Petrus,

Kolejny taki temat bez podania źródła zakończy się warnem.

Źródło: http://hajtmania.xaa.pl/lagi-vt3390.htm


Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×