Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
Petrus

Mentalista (2008) serial TV - The Mentalist

Brak odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

7550388.3.jpg?l=1370391967000

 

Telewizja odgrywa współcześnie bardzo ważną rolę w życiu człowieka. Jest najlepszym źródłem informacji, a także rozrywki. Pozwala oderwać się od rzeczywistości, przeżyć różne emocje, a czasami po prostu "zabić" czas. Widzowie z niecierpliwością czekają na kolejne odcinki swoich ulubionych seriali. Nieprawdopodobne jest to, jak można zostać wciągniętym w świat bohaterów szklanego ekranu. Jednym z takich pochłaniających dzieł jest według mnie "Mentalista". Główny bohater serii zauroczył mnie od pierwszego odcinka.

Fabuła nie jest specjalnie oryginalna, nawet powiedziałabym - banalna. Tytułowa postać, Patrick Jane (Simon Baker) jest detektywem, który pomaga funkcjonariuszom Kalifornijskiego Biura Śledczego rozwiązywać trudne zagadki kryminalne. Patricka charakteryzuje niezwykła spostrzegawczość, umiejętność dedukcji (stąd tytułowe określenie postaci) i ponadprzeciętna inteligencja. Zanim został konsultantem KBŚ, swój talent wykorzystywał w niechlubnym celu – po prostu był oszustem, udawał medium, wykorzystując wrażliwość i naiwność ludzi, którzy stracili bliskie osoby. Sytuacja diametralnie się zmienia, kiedy to seryjny zabójca (zwany „Red John”) morduje żonę i córkę Jane'a w odwecie za upokorzenie go przed kamerami. Patrick postanawia wtedy użyć swojego daru do rozwiązywania spraw kryminalnych. Za wszelką cenę pragnie też odnaleźć zabójcę swojej rodziny.

Wrócę do stwierdzenia, że fabuła jest banalna... Mimo tego "Mentalista" wyróżnia się na tle innych seriali dzięki wspaniałej, oryginalnej postaci Patricka Jane'a. Od samego początku łatwo go polubić, jest sprytny, bardzo inteligenty, uroczy, ma specyficzne poczucie humoru, a przede wszystkim jest dziwakiem. Zauważyłam, że właśnie tacy bohaterowie zyskują rzesze fanów - wystarczy przywołać Adriana Monka granego przez Tony'ego Shalhouba z serii "Detektyw Monk" czy Gregory'ego Housa z "Dr Housa" (w tej roli Hugh Laurie). Wszyscy oni są inni, dziwni, ekscentryczni i wywołują w pozytywne emocje.

Simon Baker zdecydowanie zasłużył na nominację do Złotego Globu oraz Nagrody Emmy, jego kreacja jest po prostu genialna. Bardzo dobrze radzą sobie też pozostali członkowie obsady. Robin Tunney jako szefowa grupy (Teresa Lisbon) jest dopełnieniem Patricka, to ona ma za zadanie pilnować, by bohater nie narozrabiał. Tak się składa, iż Jane lubi stosować niekonwencjonalne metody śledcze, np. hipnozę. Moją sympatią cieszy się także detektyw Cho (Tim Kang), bardzo spokojny, małomówny, aczkolwiek bardzo konkretny śledczy (i ta jego stale ponura mina).

Mam nadzieję, że jeszcze kilka sezonów serialu przed nami... Zachęcam wszystkich maniaków filmowych i telewizyjnych do oglądania perypetii nietuzinkowego detektywa. Ja z niecierpliwością czekam na kolejne epizody.

 

156306.1.jpg

 

156307.1.jpg

 

156308.1.jpg

 

156309.1.jpg

 

156310.1.jpg

 

156311.1.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=VzDyGcBwJnU

 

Opis zaczerpnięty z http://www.filmweb.pl/

 

Kopytkowa ocena 6.5/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
  • Lubię to! (+1 pkt) 1

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×