Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które...
Szukaj wyników w...
sksm

KickBoxing-Pytania-Omówienie

2 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Kick-boxing – dyscyplina sportowa (sport walki), w której walczy się stosując zarówno bokserskie ciosy pięścią, jak ikopnięcia.

W większości języków stosuje się angielską nazwę "kick-boxing" (zwykle dostosowaną fonetycznie i ortograficznie do danego języka) na określenie ogółu dyscyplin sportowych, w których walczy się głównie za pomocą kopnięć oraz ciosów bokserskich (we Francji w tym znaczeniu używa się określenia boxe pieds-poings). Jest to jednak uproszczenie, gdyż sporty walki takie jak boks tajski, chińskie sanshousavateboks birmański, a także niektóre odmiany taekwondo (głównie ITF) i karate, mimo że wykazują wiele cech wspólnych z kick-boxingiem, a ich przedstawiciele startują również w turniejach tej dyscypliny, są w gruncie rzeczy odrębnymi sportami walki.

W ścisłym znaczeniu tego słowa określenie "kick-boxing" odnosi się do dyscyplin rozwiniętych przez Japończyków (kick-boxing japoński) i przez Amerykanów (kick-boxing amerykański) w latach 60. i 70. XX wieku. Na określenie amerykańskiego kick-boxingu używa się też nazwy full-contact karate lub w skrócie "full contact".

 

 

2. Chodził ktoś z was kiedykolwiek na KB, lub chciałby zacząć chodzić ?

Ja chodzę na KICKBOXING od 3 lat i powiem wam że się naprawde opłaca : ) podejdzie jakiś cwaniak to go 1 strzałem można rozłozyć lub złapać i przytrzymać by się poddał, : )

Przy treningach i czasie który włozycie w to . można naprawdę zrobić się silniejszą osoba psychicznie jak i fizycznie, a więc naprawde wam polecam zapisać się na takie coś, no chyba ze chodzicie na Boks lub coś w tym stylu

 

Pozdrawiam sksm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chodze na KB w Szczecinie do klubu Alkon bardzo dobry klub mila atmosfera Zapraszam każdego kto jest z Szczecina :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×